Pojemnik PLA okrągły z wieczkiem 940 ml - 50 szt./opak.

- + opakowanie 50 sztuk
Zyskujesz 8 pkt [?]
5.0 2
Cena: 85,50 zł 85.50
  ( Cena jednostkowa brutto = 1,71 zł )
Cena netto: 69,51 zł
  ( Cena jednostkowa netto = 1,39 zł )
Kod produktu: EPSB32
Dostępność: Na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni robocze

Opis

Pojemnik PLA okrągły z wieczkiem 940 ml

Pojemnik PLA okrągły z wieczkiem, pojemność 940 ml, średnica 173 mm, ekologiczny Pojemnik PLA okrągły z wieczkiem, pojemność 940 ml, średnica 173 mm, biodegradowalny, na bazie roślin

Dane produktu:

 • średnica: 173 mm
 • wysokość z wieczkiem: 97 mm
 • pojemność: 940 ml
 • materiał: PLA (na bazie roślin)
 • kolor: transparent - idealna przeźroczystość
 • wykonane w 100% z surowców odnawialnych
 • biodegradowalny
 • kompostowalny z godnie z certyfikatem ASTM
 • nie nadaje się do ciepłych potraw
 • podkreśla walory estetyczne potraw
 • łatwe nakładanie pokrywki
 • najwyższa jakość

Zastosowanie: pojemnik PLA 940 ml łączy przemyślane wzornictwo z dbałością o środowisko. Dzięki nim możesz oferować swoim klientom potrawy w stylowych i ekologicznych opakowaniach, które wpłyną pozytywnie na wizerunek firmy. Idealnie transparentny materiał zapewnia doskonałą prezentację produktu. Ekologiczny pojemnik PLA świetnie sprawdzi się w restauracji, cateringu do serwowania sałatek.

Cena obejmuje opakowanie zawierające 50 kompletów.

PLA to biodegradowalny materiał produkowany z zasobów odnawialnych, takich jak skrobia kukurydziana, która przetwarzana jest na biopolimer nazywany również "bioplastikiem". Wyglądem przypomina normalny plastik lecz jest w pełni przyjazny dla środowiska. Jak każda roślina, kukurydza bierze udział w fotosyntezie. Za pomocą światła słonecznego przekształca pochłonięty CO2 i wodę w glukozę i tlen. Niepotrzebny cukier jest przechowywany w postaci skrobi. Ta skrobia kukurydziana jest istotna, ponieważ stanowi surowiec do produkcji bioplastiku PLA, z którego produkowane są jednorazowe pojemniki na sałatkę. Skrobia kukurydziana jest fermentowana do kwasu mlekowego za pomocą bakterii mlekowych. Ten kwas mlekowy przekształca się następnie w polimery węglowe o długim łańcuchu (kwas polimlekowy) przez polimeryzację. Kwas polimlekowy (PLA) jest formowany w małe plastikowe granulki, które są następnie wykorzystywane do produkcji jednorazowych pojemników sałatkowych, kubków i innych naczyń.  Granulki z tworzywa sztucznego są wykorzystywane do produkcji folii bioplastycznej. Następnie folia ta jest wykorzystywana do produkcji jednorazowych opakowań z PLA. Przebiega przez różne maszyny i jest kształtowany w przedmioty za pomocą form, wykrojników i wpływu ciepła. Produkt kompostowalny oznacza, że ulega on kompostowaniu tylko w specyficznych i sztywnych kryteriach, stworzonych w kompostowniach przemysłowych (kompostowanie w domu nie tworzy spójnych warunków potrzebnych do kompostowania) w tym ogrzewanie produktów do określonej temperatury. Podczas kompostowania, kompostowalne produkty rozpadają się na CO2, wodę, związki nieorganiczne i biomasę, które nie zostawiają widocznych zanieczyszczeń lub toksycznych pozostałości. Po tym procesie odpady zamieniają się w gęstą ściółkę odżywczą, idealną do uprawy większości roślin. Aby produkt można było nazwać przemysłowo kompostowalnym, musi on posiadać certyfikat EN 13432 lub jego odpowiednik. Czas kompostowania może wynosić od 90 do 180 dni.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl