Ekologia w plenerze! 0
Ekologia w plenerze!

Piknik w okresie letnim to świetny pomysł na spędzenie czasu

Czas letni to czas pikników, imprez masowych i biesiadowania pod gołym niebem. Nad morzem, w górach, nad jeziorem, w ogrodzie lub w parku spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, aby spędzić  czas na świeżym powietrzu delektując się dobrym jedzeniem, letnią aurą i otaczającą nas przyrodą. Dzięki wygodzie jaką dają nam jednorazowe naczynia na imprezę takie jak talerze papierowe, sztućce jednorazowe, kubki do napojów, słomki papierowe, serwetki gastronomiczne, miski papierowe można łatwo i z każdym budżetem zorganizować spotkanie lub piknik rodzinny w dowolnym miejscu w plenerze. Aby piknik woskowy lub inna impreza masowa nie szkodziła naszemu środowisku  warto wybrać naczynia jednorazowego użytku, które są biodegradowalne i podlegają recyklingowi czyli te wykonane z papieru, trzciny cukrowej, z liści palmowych lub naczynia bambusowe. Bardzo dobrą opcją są też kubki wielokrotnego użytku, które po imprezie można umyć w zmywarce i odłożyć do następnej okazji. W dobie ograniczania plastiku ważne jest, aby wybierać naczynia, które łączą ekologię z wysokimi standardami jakościowymi i funkcjonalnością. Korzystanie z ekologicznych naczyń na pikniku oraz innych imprezach masowych ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie ponieważ naczynia pochodzenia roślinnego nie narażają nas na kontakt z toksycznymi substancjami zawartymi w opakowaniach z tworzy sztucznych i dzięki temu możemy cieszyć się zdrowym posiłkiem na świeżym powietrzu.

Oto opcje opakowań, które sprawią, że każdy piknik, jarmark, festiwal muzyczny, festiwal nad morzem, grill i inne spotkania na łonie natury będą ekologiczne, zabawne, smaczne i przyjazne dla naszej planety:

  • Talerze papierowe, tacki papierowe, talerze z trzciny cukrowej, talerze bambusowe, talerze z liści palmowych. Wszystkie dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Nadają się do podawania zimnych i ciepłych przekąsek, dań głównych, sałatek, makaronów i kanapek
  • Kubki na imprezę masową do napojów z r-PET tworzywa nadające się do recyklingu, kubki do napojów wielokrotnego użytku, kubki papierowe
  • Serwetki papierowe
  • Sztućce drewniane, sztućce wielokrotnego użytku WPC
  • Obrusy jednorazowe
  • Słomki papierowe do napojów
  • Miski papierowe na lody
  • Pojemniki wielokrotnego użytku
  • Worki na śmieci

Organizacja imprezy masowej takiej jak Igrzyska Europejskie Kraków Małopolska 2023 oraz innych imprez sportowych odbywających się w okresie letnim, wymaga dużych ilości opakowań jednorazowych dlatego organizatorzy takich wydarzeń powinni wybierać naczynia i sztućce, które jak w najmniejszym stopniu będą zanieczyszczać środowisko.

Wybierając opakowania ekologiczne i sztućce ekologiczne zmniejszamy ilość odpadów wytwarzanych podczas imprez masowych co z kolei chroni zasoby naturalne i minimalizuje zanieczyszczenie związane z jednorazowymi opakowaniami. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium