Fit sałatki na wynos! 0
Fit sałatki na wynos!

Sałatki to dobry sposób na zdrowe odżywianie

Miłośnicy posiłków na wynos nie zawsze szukają typowych dań takich jak burger, pizza czy dania mięsne. Często chcą wybrać coś lekkiego i zdrowego takiego jak sałatka ze świeżych warzyw lub owoców. Sałatka to lekki i orzeźwiający posiłek na każdą porę roku. Łatwo ją zrobić samemu w domu lub zamówić na wynos. Oprócz jej naturalnego dobrego smaku, chrupiącej konsystencji oraz wspaniałych kolorów, spożywanie świeżych surowych warzyw przynosi oczywiste korzyści zdrowotne. W sałatkach najważniejsza jest świeżość. Zdrowe, chrupiące składniki bogate w wartości odżywcze to cecha idealnej sałatki. Ale, aby produkt był atrakcyjny dla konsumenta ważne jest również opakowanie. Odpowiednio dobrane opakowanie pozwoli na utrzymanie dłużej świeżości oraz przyciągnie uwagę konsumenta.

Oto propozycje opakowań, które najlepiej sprawdzają się w restauracjach i cateringu do zapakowania kolorowych sałatek na wynos:

Pojemnik na sałatkę jednorazowy PET blog

Pojemniki na sałatki jednorazowe, plastikowe wykonane z tworzywa PET

Dla wielu klientów możliwość obejrzenia produktu daje większe zaufanie do kupowanej żywności. Może to być nawet decydujący czynnik, który zachęci do zakupu. Opakowania na sałatki wykonane są najczęściej z tworzywa PET. Materiał ten nadaje się do recyklingu, jest lekki i krystalicznie bezbarwny. W przypadku świeżych produktów o krótkim terminie przydatności ważny jest sposób przechowywania, najlepiej w warunkach schłodzonych, aby powstrzymać rozwój i namnażanie bakterii. Pojemniki jednorazowe na sałatki z klapką ze względu na różne kształty i rozmiary można łatwo dopasować do półek w witrynach chłodniczych. Jak wiadomo jedzenie to przede wszystkim prezentacja. Jeśli klienci będą mogli zobaczyć w opakowaniu produkt pod każdym kątem będą bardziej skłonni go kupić w przeciwieństwie do produktu zapakowanego w opakowanie nieprzeźroczyste. Pojemniki plastikowe jednorazowe na sałatki są bardzo wszechstronne. Różnorodność dostępnych rozmiarów, wysokości i kształtów daje możliwość łatwego dopasowania do różnych porcji oraz dostępnej przestrzeni. Ważną zaletą opakowań na sałatki PET jest możliwość poddania ich w 100% recyklingowi. Większość opakowań jednorazowych na sałatki z zamknięciem klapowym zapewnia dobrą widoczność, wytrzymałość o odporny na wycieki system zamykania, umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie za każdym razem, gdy chcemy dokończyć nasz posiłek.

Miska papierowa na sałatkę blog

Miski papierowe na sałatki

Coraz więcej ludzi postrzega jedzenie jako odzwierciedlenie tego kim są oraz stylu życia jaki prowadzą i są uważni również na opakowania w jakich zapakowane są różnego rodzaju produkty oraz żywność na wynos. Jeśli szukacie bardziej ekologicznej opcji do zapakowania waszych kolorowych sałatek to miska papierowa jest doskonałym wyborem. Opakowanie to pozwala zarówno wyeksponować żywność m.in sałatki, poke, makarony i inne zimne potrawy ale zapewnia też niezbędną funkcjonalność. Miski papierowe są niezwykle poręczne do przenoszenia i wygodne w transporcie. Miski papierowe na sałatki są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i można je łączyć z pokrywkami o wysokiej przejrzystości aby zapewnić atrakcyjną prezentację produktu. Miski papierowe to opakowania przyjazne środowisku i podlegające recyklingowi. Ulegają też szybszej biodegradacji niż opakowania wykonane z tworzyw sztucznych.

Pojemnik z pulpy trzciny cukrowej na sałatkę blog

Pojemniki z pulpy trzciny cukrowej

Pojemnik z pulpy trzciny cukrowej to idealne opakowanie jednorazowe do serwowania zimnych sałatek ale też gorących potraw na wynos. Wybierając to opakowanie do zapakowania sałatek robisz krok w kierunku ochrony naszej planety ! Bagassa to wytrzymały i w pełni biodegradowalny materiał uzyskany jako produkt uboczny zbiorów trzciny cukrowej. Jest łatwo dostępny i wymaga niewielkiego przetwarzania, aby powstały trwałe jednorazowe opakowania przyjazne środowisku. To idealna opcja dla restauracji, kawiarni, cateringu lub sklepu gdzie serwowane są świeże sałatki na wynos. Pojemniki jednorazowe na sałatki wykonane z pulpy trzciny cukrowej charakteryzują się dużą wytrzymałością i nie pękają. Posiadają perforowaną pokrywę, którą można oderwać, aby mieć lepszy i wygodniejszy dostęp do żywności. Jasny biały kolor pojemników z pulpy to doskonałe tło nie tylko dla sałatek warzywnych ale dla każdego rodzaju żywności. Jednorazowe opakowania do sałatek wykonane z trzciny cukrowej zajmują mniej miejsca do przechowywania niż ich plastikowe odpowiedniki i są wygodne do przenoszenia.

Pudełko papierowe z okienkiem blog

Pudełko papierowe z okienkiem

Restauracje, kawiarnie i bary wegetariańskie to najlepsze miejsca na szybkie zamówienie lunchu w postaci sałatek ze świeżych warzyw z dodatkami. Aby oferowane sałatki prezentowały się apetycznie i zyskały wygląd premium idealne są pojemniki z okienkiem. Ekologiczne pudełka wykonane są z papieru a przeźroczyste okienko z przyjaznego środowisku PLA. Błyszcząca, przeźroczysta pokrywa znacznie poprawia widoczność porcji sałatki nadając chrupiącym i kolorowym warzywom wyrafinowaną prezentację. Papier użyty do produkcji opakowań z okienkiem jest tak przygotowany, aby był odporny na wilgoć i nie rozmakał w kontakcie z mokrą żywnością. Ta przyjazna środowisku opcja opakowania na sałatki jest biodegradowalna i kompostowalna w warunkach przemysłowych.

Opakowanie wielorazowego użytku blog blog

Opakowania do wielokrotnego użytku

Jedzenie na wynos stało się ważną częścią naszego codziennego życia a opakowanie, w którym jest zapakowany posiłek oceniane jest już nie tylko ze względu na cechy praktyczne i estetyczne ale również pod kątem ekologii. Jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych wydają się niezastąpione w sektorze gastronomicznym i cateringowym. To produkcja opakowań z plastiku ograniczyła psucie się produktów oraz zmniejszyła emisję CO2. podczas transportu. Ale mimo wielu zalet opakowań plastikowych należy pamiętać też o ich negatywnym wpływie na środowisko.  Pojemniki do wielokrotnego użytku, które sprawdzą się idealnie na sałatki, lunch, obiad lub przekąskę zapewniają trwałość i wygodę w użytkowaniu oraz łatwość w czyszczeniu. Opakowania wielokrotnego użytku na sałatki oferowane przez firmę Dis-Pack Opakowania są o wiele mocniejsze i trwalsze od opakowań jednorazowych a tym samym zapobiegają uszkodzeniu w czasie przewożenia żywności i ograniczają straty. Wybierając opakowania, które możemy wielokrotnie użyć minimalizujemy zużycie surowców, energii oraz tony odpadów powstających każdego dnia w naszym środowisku. System zwrotnych opakowań do wielokrotnego użytku może się stać dla branży restauracyjnej i cateringowej milowym krokiem w skutecznym zmniejszaniu śladu węglowego.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium