Idealne opakowania do diety pudełkowej! 0
Idealne opakowania do diety pudełkowej!

Dieta pudełkowa - dlaczego warto spróbować?

Jeśli chcesz spędzać mniej czasu w kuchni i na zakupach w sklepie spożywczym, a zyskać więcej czasu na zajęcia, które sprawiają ci przyjemność warto rozważyć zamawianie gotowych posiłków oferowanych przez firmy cateringowe. Korzystając z usług takich firm nie tylko zaoszczędzisz czas ale także poprawisz swoje zdrowie. Aby dostarczana dieta była w pełni skuteczna należy przestawić się na przestrzeganie odpowiednich odstępów czasowych w spożywaniu posiłków i oczywiście niepodjadanie między posiłkami. Decyzja o wyborze diety pudełkowej nie dotyczy tylko osób chcących utracić wagę i uzyskać upragnioną sylwetkę. Różnorodność oferowanych diet i możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb i wymagań sprawia, że rodzaj oferowanych diet nieustannie się zwiększa. Obecnie dostępne są na rynku diety dla diabetyków, antycellulitowe, diety wegetariańskie/wegańskie, diety dla osób prowadzących aktywny tryb życia - dieta wysokobiałkowa i niskowęglowodanowa, diety paleo a także diety dla dzieci. Gotowe posiłki dostarczane są do domu w jednorazowych opakowaniach w określonych odstępach czasu wcześniej ustalonych z dostawcą.

Jakie opakowania są najlepsze do diety pudełkowej?

Posiłki zapakowane są w jednorazowe pojemniki do diety pudełkowej. Najczęściej są to opakowania, które zamknięte są folią górną zgrzaną na gorąco. Taki sposób pakowania sprawia, że posiłki są zamknięte hermetycznie i nie ma możliwości ich zanieczyszczenia. Można je też łatwo przenieść z domu do pracy. Firmy cateringowe wybierają najczęściej na swoje diety pojemniki do zgrzewu o wymiarach 227 x 178 mm. Różne wysokości tych opakowań dają większą elastyczność w pakowaniu różnorodnych potraw. Pojemniki do zgrzewu, w których dostarczane są posiłki dietetyczne są estetyczne i trwałe, tak aby dieta często pokonująca duże odległości dojechała bezpiecznie do zamawiającego. Kolor pojemników cateringowych zależy oczywiście od preferencji firmy oferującej posiłki, jednak najczęściej spotykane są pudełka do diet w kolorze czarnym, białym i rzadko w bezbarwnym. Pudełka dietetyczne, w których dostarczana jest dieta wykonane są z tworzywa (PP), którego parametry techniczne pozwalają na podgrzanie posiłku w kuchence mikrofalowej. Jest to komfortowe rozwiązanie bo często zabieramy nasze pudełko do biura, gdzie możemy go wygodnie podgrzać i skonsumować w czasie lunchu. Również będąc w domu nie tracimy czasu na przygotowywanie posiłku do podgrzania, a jedynie wyciągamy z lodówki i wkładamy prosto do mikrofali, ułatwiając sobie w ten sposób znacznie życie.

Dieta pudełkowa - na czym to dokładnie polega?

Najczęściej w skład diety wchodzi 5 posiłków, które są odpowiednio poporcjowane w mniejszych i większych pudełkach do diet. Dostawa gotowych posiłków dietetycznych zapewnia kontrolę porcji i sprawia, że spożywamy tylko przygotowane w pojemnikach porcje o odpowiedniej kaloryczności i składzie a nie jak to często bywa w życiu jedną obfitą porcję żywności. Dieta pudełkowa przygotowana w funkcjonalnych pojemnikach cateringowych sprzyja zdrowszemu odżywianiu. Mniej kalorii oraz odpowiednio dobrane składniki posiłków zapewniają kontrolę wagi, lepsze samopoczucie oraz poprawę jakości życia dla osób np. z cukrzycą i nadciśnieniem. Catering w pudełkach to nie tylko oszczędność czasu, lepsza forma fizyczna i psychiczna to też sposób na zapobieganie marnotrawienia żywności. To również rozwiązanie problemu dla tych osób, które nie umieją, nie chcą lub nie lubią gotować. Diety pudełkowe dostarczane w tackach do zgrzewu to też zdrowszy wybór od szybkiego jedzenia na mieście. Posiłki przygotowywane przez profesjonalne firmy cateringowe bazują na składnikach o najwyższej jakości i smaku co ułatwia przestrzeganie planu żywieniowego i prowadzi do poprawy jakości życia.

W firmie DIS-PACK oferujemy pełen zakres opakowań nadających się do diety pudełkowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pojemników do zgrzewu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium