Opakowania na owoce i warzywa z masy papierowej 0
Opakowania na owoce i warzywa z masy papierowej

Opakowania z masy papierowej są ekologiczne

Jako Konsumenci zwracamy coraz większą uwagę w co zapakowana jest żywność, którą kupujemy w sklepie, w jakich opakowaniach dostarczane są posiłki na wynos i wybieramy coraz częściej dostawców, którzy tak jak my są wrażliwi na kwestie środowiskowe i oferują produkty w opakowaniach ekologicznych. Do niedawna na półkach sklepowych w dziale owoców i warzyw można było znaleść owoce zapakowane jedynie w tacki ze spienionego polistyrenu lub w torebkach plastikowych. Wynikało to z niskiej świadomości o konieczności ograniczania tworzyw sztucznych ale też z braku dostępności na rynku odpowiednich zamienników bardziej przyjaznych środowisku. Podejmowane wysiłki w celu opracowania i wprowadzenia na rynek bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych dla sektora owocowo warzywnego zaskutkowało wprowadzeniem na rynek tacek na owoce z masy papierowej. Tacki na owoce z pulpy papierowej to doskonała ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych tacek styropianowych, ponieważ powstają z materiału pochodzącego z recyklingu, a po zużyciu nadają się do ponownego recyklingu, są kompostowalne i ulegają szybkiej biodegradacji. Opakowania z masy papierowej to doskonały wybór jeśli mamy dobro naszej planety na względzie, ponieważ są doskonałym przykładem połączenia praktyczności z ekologią.

Tacki z pulpy papierowej pochodzą z recyklingu

Tacki na owoce z pulpy papierowej produkowane są w 100% z tektury pochodzącej z recyklingu, która jest oczyszczana następnie formowana w miazgę i kształtowana w opakowanie np. na jabłka, pomidory. Tacka jest sztywna i jednocześnie elastyczna co pozwala na łatwe układanie w stosy. Technologia wykorzystana do produkcji tacek na jabłka - czteropak sprawia, że dorównują one wytrzymałością tackom z tworzyw sztucznych, a są bardziej zrównoważoną opcją, jednocześnie stanowiąc dla nich bardzo dobrą, ekologiczną alternatywę.

Zalety tacek z masy papierowej:

✅ wykonane są w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu

✅ tacki na owoce po zużyciu nadają się do recyklingu

✅ wytłoczki na owoce z masy papierowej są biodegradowalne, ich rozkład następuje dużo szybciej niż opakowań z tworzyw

✅ są mocne i elastyczne a właściwościami przypominają tacki styropianowe na owoce

✅ tacki z pulpy papierowej na pomidory są tańsze od tacek styropianowych

✅ elastyczna konstrukcja opakowania na owoce sprawia, że tacki łatwo układają się w stosy co zmniejsza koszty przechowywania w porównaniu z opakowaniami wykonanymi z materiału spienionego jakim jest styropian

✅ masa papierowa, z którego wykonane są tacki posiada wysoką odporność na wstrząsy i doskonale tłumi wstrząsy

✅ opakowania z pulpy papierowej mają też właściwości wodoodporne

✅ tacki mogą być barwione

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium