Liscie palmowe jako naczynia? Oczywiście! 0
Liscie palmowe jako naczynia? Oczywiście!

Czyste… naturalne…piękne - takie są naczynia z liści palmowych

Jeśli do tej pory myśleliście o palmach wyłącznie jako o drzewach dających cień w tropikalnych miejscach to czas aby poznać trochę więcej faktów o tych niezwykle ciekawych roślinach. Palmy występują w wilgotnych i tropikalnych rejonach Pacyfiku, Azji i części Afryki Wschodniej a ich opadłe liście to cenny odnawialny zasób, z którego wykonuje się jednorazowe naczynia z liści palmowych takie jak talerze, miski, tace. Ten cenny surowiec, który mógłby być zmarnowany jako odpad znalazł zastosowanie w produkcji trwałych, wytrzymałych a przed wszystkim w 100% biodegradowalnych naczyniach. Proces wytwarzania naczyń jest na każdym etapie naturalny a cykl produkcji rozpoczyna się od zebrania opadłych na ziemię liści. W zależności od gatunku palmy oraz rejonów pochodzenia palmy zrzucanie liści odbywa się nawet co kilka tygodni. Po zebraniu liście są myte wodą w celu usunięcia zanieczyszczeń a następnie po wyschnięciu liście są gotowe do poddania ich ręcznej obróbce polegającej na rozciąganiu i spłaszczaniu. W kolejnym etapie w procesie na gorąco formowane są różnych kształtów naczynia. Po uformowaniu pozostawia się je na słońcu, tak aby pozostała wilgoć całkowicie odparowała. Powstałe talerze i miski mają niepowtarzalny i elegancki wygląd a ich ekologiczne zalety oraz wszechstronność są coraz bardziej doceniane przez branżę gastronomiczną.

Naczynia z liści palmowych to sposób na ochronę środowiska

Fakt, że do wytwarzania naczyń używa się opadłych liści palmowych a nie ścina się drzew jak w przypadku naczyń drewnianych oznacza, że jest to najbardziej zrównoważony surowiec na ziemi. Talerze i miski z liści palmowych wykonane są w 100% z  materiału organicznego dlatego ich rozkład następuje o wiele szybciej niż opakowań z innych materiałów. Stosowanie talerzy i innych naczyń z liści palmowych zmniejsza ilość odpadów na wysypiskach, zmniejsza ilość zanieczyszczeń emitowanych do powietrza i tym samym zmniejsza negatywny wpływ na środowisko. Naczynia z liści palmowych to najbardziej naturalne, nieskażone chemikaliami i sztucznymi składnikami opakowania jednorazowe.

Naczynia z liści palmowych są piękne i estetyczne

Piękne i estetyczne bo bez chemikaliów ale też piękne bo ich naturalne drzewne wykończenie nadaje każdemu naczyniu indywidualny wygląd i przypomina o naturze. Talerze z liści palmowych mają gładką powierzchnię i naturalny kolor dlatego stworzą wyjątkową i nowoczesną zastawę stołową na każdą okazję wyróżniającą się elegancją, szykiem i rustykalnym wyglądem a goście pozostaną pod ich wielkim wrażeniem.

Talerze, miski, tace z liści palmowych są trwałe i wytrzymałe

W przeciwieństwie do innych materiałów naczynia z liści palmowych są wystarczająco mocne aby bez obaw serwować na nich zimne i gorące potrawy. Surowiec jest trwały i nie zmienia swojej struktury pod wpływem temperatury. Naczynia ekologiczne wytrzymują również spory nacisk dlatego można na nich serwować różnorodne potrawy takie jak steki, hamburgery ale także sałatki, lody i owoce. Miski i talerze z liści palmowych nie wyginają się, nie pękają a ich wysoką jakość na pewno docenią twoi goście.

Naczynia z liści palmowych nie wpływają na smak potraw

Naturalny surowiec jakim są liście palmy nie przenoszą smaku na jedzenie a goście mogą się cieszyć doskonałym smakiem i aromatem przygotowanych potraw. Wysoka jakość i estetyczne wykończenie naczyń sprawi, że goście nie zorientują się, że to jednorazowa zastawa.

Naczynia z liści palmowych są wszechstronne

Bez względu na charakter spotkania, wesela, bankietu lub innego wydarzenia, niezależnie czy prowadzisz foodtrucka czy restaurację serwowanie potraw na talerzach z liści palmowych nada potrawom nowego charakteru. Urok naturalnego, a jednocześnie nowoczesnego wyglądu naczyń sprawi, że goście i klienci pokochają tę zastawę. Talerze i tace z liści palmowych są idealne na każde wydarzenie i do każdego miejsca zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Ciekawy proces powstawania naczyń, interesujące fakty o tych wyjątkowych roślinach i ich zaletach ekologicznych mogą stać się również tematem do wciągającej rozmowy na przyjęciu lub spotkaniu.

Funkcjonalność jednorazowej zastawy z liści palmy

Naczynia z liści palmowych można bezpiecznie używać w kuchenkach mikrofalowych oraz w piekarniku elektrycznym. Można też je mrozić do -20C. Naczynia są odporne na wilgoć i tłuszcz.

Jedz na palmie :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium