Serwetki papierowe na stół 0
Serwetki papierowe

Serwetki papierowe to doskonała i estetyczna ozdoba stołu

Serwetki papierowe to nieodzowny produkt w każdej restauracji, kawiarni, foodtrucku i hotelu. Są również niezastąpione na różnych nieformalnych wydarzeniach typu urodziny, piknik, spotkanie w ogrodzie. Są również powszechnie stosowane w salonach kosmetycznych oraz wszędzie tam gdzie klient potrzebuje przetrzeć dłonie, usta lub twarz. Coraz więcej lokali gastronomicznych wybiera właśnie jednorazowe serwetki papierowe zamiast tradycyjnych serwetek z tkaniny, które zarezerwowane są głównie dla ekskluzywnych restauracji. Serwetki papierowe są praktycznym, higienicznym i estetycznym rozwiązaniem. Przy aranżacji stołu w restauracji, ale też na specjalnych uroczystościach ważne jest, aby obok sztućców i zastawy stołowej znajdowała się idealnie złożona wysokiej jakości serwetka, która pasuje  kolorystycznie do wystroju wnętrza jak i klimatu wydarzenia.

Goście odwiedzający restaurację zwracają uwagę na każdy szczegół, od obsługi klienta zaczynając po czystość i prezentację posiłków skończywszy. A serwetki też wiele mówią o lokalu i stosunku do klienta. Przy wyborze serwetek oprócz odpowiedniego koloru warto zwrócić uwagę na surowiec, z którego są wykonane serwetki ponieważ jakość będzie wyczuwalna już przy pierwszym dotyku. Jednorazowe serwetki ale też podkładki na stół to wydawałoby się mniej istotne detale zastawy stołowej, są jednak ściśle związane z  poczuciem czystości i higieny miejsca, w którym spożywamy posiłek. Wybór odpowiedniej serwetki do lokalu, nadruk indywidualny na serwetkach lub używanie ich jako elementu dekoracyjnego to czynniki, które niewątpliwie wpływają na ogólną ocenę lokalu. W zależności od liczby warstw i miękkości serwetki dzielą się na 1 warstwowe, 2 warstwowe i 3 warstwowe oraz Airlaid. Im więcej warstw tym serwetki na stół są bardziej chłonne i charakteryzują się lepszą jakością.

Dlaczego serwetki są tak ważne ?

 • Nadają styl zastawie stołowej - serwetki podkreślają wystrój wnętrza, dodają koloru i stylu zastawie stołowej a stylizacja stołu przykuwa uwagę gości i dodaje jej klasy.
 • Serwetki zapewniają odpowiednią higienę i czystość - klienci odwiedzający restaurację lub kawiarnię oczekują obsługi na najwyższym poziomie a serwetki jednorazowe przydają się przy nieoczekiwanym rozlaniu posiłku, do posprzątania okruchów, podczas kichania lub wycierania ust po posiłku. Serwetki wielkanocne tworzą przyjazną atmosferę i zachęcają do siedzenia w wybranym miejscu.
 • Serwetki symbolizują czystość i dobrą atmosferę w lokalu - wybierając dobrej jakości serwetki papierowe pokazujesz klientom, że przestrzegasz najwyższych standardów higieny.
 • Oszczędność - serwetki papierowe są znacznie tańsze od serwetek z tkaniny nie tylko przy pierwszym zakupie ale też w dłuższej perspektywie ponieważ pozbywasz się kosztów prania i prasowania.
 • Różnorodność - serwetki flizelinowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów, wzorów i faktur. Można je dostosować do indywidualnego gustu jak i stylu wydarzenia lub lokalu, dzięki czemu spotkanie przy stole będzie niezapomniane i wyjątkowe.
 • Wygoda - serwetki komunijne to najlepszy wybór ponieważ nie wymaga dodatkowych czynności takich jak pranie, prasowanie, po zużyciu wystarczy wyrzucić je do śmieci.
 • Przyjazne środowisku - serwetki wykonane są z surowca, który ulega szybkiej biodegradacji.
 • Nośnik reklamowy - na jednorazowych serwetkach można nadrukować logo restauracji, nazwę lokalu lub slogan  a serwetka staje się doskonałym nośnikiem reklamowym.

Istnieje szeroki wybór serwetek, które różnią się rozmiarem, stylem, kolorem i materiałem. W doborze odpowiedniej serwetki należy wziąć pod uwagę rodzaj lokalu lub wydarzenia.

 • Serwetki 20 x 20 cm są idealne pod napoje lub pod mały talerzyk z przekąskami. Serwetka na stół jest mała ponieważ użytkownik często stoi trzymając w dłoni a talerzyk lub szklankę lub siedzi przy małym stoliku.
 • Serwetki 30 x 30 cm lub 33 x 33 cm sprawdzają się idealnie  w lokalach fast food lub mniej formalnych restauracjach i kawiarniach obsługujących dużą liczbę klientów w jednym czasie. Sprawdzają się również jako dodatek do posiłków w dostawie lub na wynos.
 • Serwetki 40 x 40 cm Royal Collection mogą z powodzeniem zastępować serwetki z tkaniny. Najczęściej wykonane są z celulozy imitującej tkaninę typu Airlaid. Są bardzo miękkie i chłonne.

Bardzo wygodną, ekonomiczną i higieniczną opcją, która sprawdza się w lokalach gastronomicznych typu bar, stołówka, lunch bar, restauracja itp. są serwetki na stół do dyspensera, dzięki którym serwetki nie są marnotrawione i zapewniają pełną higienę użytkownikowi. Serwetki papierowe do dyspensera wykonane są najczęściej z 2 warstwowej celulozy. Dyspenser może też posłużyć jako nośnik reklamowy, dzięki możliwości umieszczenia materiałów reklamowych na ściankach podajnika.

Szeroki wybór jednorazowych serwetek papierowych, serwetek do dyspenserów jak i usługę drukowania oferuje firma Dis-Pack Opakowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium