Słomki papierowe to dobra i ekologiczna alternatywa dla słomek plastikowych 0
Słomki papierowe to dobra i ekologiczna alternatywa dla słomek plastikowych

Ile słomek do napojów zużywanych jest na świecie i w Polsce?

Według raportu organizacji Seas At Risk w całej Unii Europejskiej zużywa się i wyrzuca rocznie ponad 36 miliardów słomek, a w Polsce to około 1,2 miliarda. Dziennie zużywamy około 3 milionów słomek. Jesteśmy coraz bardziej świadomi szkodliwego wpływu odpadów plastikowych na nasze środowisko przez co większość z nas chce podjąć nawet niewielki wysiłek na rzecz poprawy życia na naszej planecie, rezygnując ze słomek plastikowych do napojów. Dlatego coraz częsciej restauracje, kawiarnie i puby nakłaniane przez świadomych ekologicznie klientów, pod wpływem aktualnych trendów w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale też na skutek narzuconych przepisów rezygnuje ze szkodliwych słomek plastikowych na rzecz innych przyjaznych środowisku zamienników, takich jak słomki papierowe. Nie chcemy rezygnować ze słomek do napojów, przez które uwielbiamy sączyć kolorowe napoje, ale możemy wybrać alternatywę w postaci słomek papierowych, które w znaczący sposób zmniejszą szkodliwy wpływ odpadów w naszym środowisku.

Czy słomki papierowe są bardziej przyjazne środowisku od plastikowych?

Słomki papierowe składają się z papieru i bezpiecznego dla żywności kleju, dlatego też są biodegradowalne co oznacza, że ulegają rozkładowi w ziemi lub w wodzie. Wyrzucając słomki papierowe na wysypisko śmieci nie musimy się martwić, że zostaną tam na wieki. Już po niedługim czasie ulegną rozkładowi. Słomki papierowe są również dużo bardziej przyjazne dla zwierząt morskich niż te plastikowe. Słomki papierowe są również łatwe w utylizacji. Słomki papierowe można stosować głównie z napojami zimnymi i chociaż nie zawierają żadnych barwników lub innych szkodliwych dodatków chemicznych nie zaleca się stosowania z napojami ciepłymi. Pomimo, że trwałość i żywotność słomek papierowych jest dużo niższa od tych plastikowych to liczba zalet tych pierwszych jest dużo większa i skłania do wyboru tej przyjaznej środowisku alternatywy.

Jakie mamy rodzaje słomek dostępne na rynku?

Słomki papierowe oferowane na rynku dostępne są w różnych kolorach i wzorach - w paski, w kropki, w jednolitym kolorze lub drukowane. W zależności od serwowanych napojów można oprócz koloru dopasować grubość i długość słomki. Dostępne średnice słomek to: 6 mm, 7 mm, 8 mm, 10 mm i 12 mm. Słomki papierowe o grubości 6, 7 i 8 mm będą najlepsze do soków owocowych, kawy mrożonej, oranżady, lemoniady a także do drinków alkoholowych. Te o grubości 10 mm i 12 mm do gęstych koktajli, smoothie lub napojów bubble tea. Aby dać klientom większe poczucie komfortu i higieny można wybrać słomki pakowane pojedynczo w papierku. Jest to opcja doskonała zwłaszcza w lokalach samoobsługowych. Chociaż papierowe słomki użytkowane są przez krótki czas należy pamiętać, że gdy się ich pozbędziemy będą mniejszym obciążeniem dla środowiska niż słomki plastikowe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl