Foremki aluminiowe jednorazowe to dobry wybór! 0
Foremki aluminiowe jednorazowe to dobry wybór!

Foremki aluminiowe są przyjazne środowisku oraz posiadają wiele zalet!

W ostatnich latach zwiększa się popularność opakowań aluminiowych ze względu na fakt, że są one postrzegane jako przyjazne środowisku oraz ze względu na wiele praktycznych zalet, które posiadają. Foremki aluminiowe to odpowiedź na zapotrzebowanie na wygodę, szeroki wybór i łatwą dostępność, które są tak ważne w dzisiejszym zabieganym świecie, w którym ograniczamy do minimum czas przeznaczony na gotowanie i przygotowywanie posiłków. Materiał, z którego powstają foremki aluminiowe posiada wiele zalet, które sprawiają, że opakowania aluminiowe chętnie stosowane są przez różne branże: gastronomiczną - restauracje, firmy cateringowe, piekarniczą, cukierniczą ale także w gospodarstwach domowych.

Do czego można stosować foremki aluminiowe w gastronomii?

Foremki aluminiowe doskonale nadają się do podgrzewania potraw w piekarnikach i piecach. Wytrzymują temperaturę od -40°C do 350°C a przy tym doskonale przewodzą ciepło, co w praktyce oznacza, że w czasie pieczenia równomiernie rozprowadzają ciepło po całej powierzchni produktu. W ten sposób potrawy rozgrzewają się równomiernie zarówno na zewnątrz jak i w środku. Foremki aluminiowe doskonale sprawdzają się przy podgrzewaniu potraw takich jak ryby, pieczone mięsa, potrawy z curry, pasztety, zapiekanki, makarony, lasagnia. Foremki aluminiowe są również nieodzowne w sektorze cukierniczym i piekarniczym do wypiekania ciast, ciasteczek, pieczywa i wielu innych produktów.

Foremki aluminiowe to opakowania, które są w pełni bezpieczne dla żywności. Doskonale posłużą do zamrażania i przechowywania żywności w zamrażarce i w lodówce do -40°C. Aby dodatkowo chronić produkt, można foremkę owinąć folią spożywczą lub wykorzystać dekiel tekturowy, które często sprzedawany jest w komplecie z foremką. Foremki aluminiowe to również doskonała opcja do podpiekania żywności na grillu. Nawet w tak wysokich temperaturach foremka nie zmieni swojego kształtu, nie pęknie i będzie bezpieczna dla przygotowywanej żywności.

Foremki aluminiowe są wygodne w użyciu, ponieważ są lekkie. To zaleta, która ma znaczenie w transporcie - obniża koszty transportu foremek, wpływa też na mniejsze zużycie materiału do produkcji przy jednoczesnym zachowaniu właściwości barierowych i ochronnych. Ponieważ foremki aluminiowe są lekkie są łatwiejsze do przenoszenia z miejsca na miejsce, można je także łatwo wyrzucić a po zużyciu nie zajmują dużo objętości. Dlatego chętnie wykorzystywane są na piknikach, spotkaniach przy grillu czy imprezach plenerowych.

Foremki aluminiowe dostępne są na rynku w wielu kształtach, pojemnościach i z różnymi przetłoczeniami. Sprawia to, że foremki aluminiowe są wszechstronnym i atrakcyjnym opakowaniem dla wszelkiego rodzaju produktów i branż takich jak branża gastronomiczna, branża mięsna, branża piekarnicza, branża cukiernicza. Duża różnorodność wzorów możliwa jest dzięki właściwościom fizycznym aluminium, które ma niskątemperaturę topnienia a przy tym jest plastyczne i łatwe do formowania. Daje to możliwość łatwego tłoczenia foremek aluminiowych w dowolnych najbardziej nawet kreatywnych kształtach.

Czy foremki aluminiowe można łatwo poddać recyklingowi?

Foremki aluminiowe to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie opakowaniowe to również przyjazna środowisku alternatywa. Aluminium w 100% nadaje się do recyklingu dlatego foremki aluminiowe można w nieskończoność poddawać recyklingowi bez utraty jakości materiału. Proces recyklingu opakowań aluminiowych w tym także foremek aluminiowych jest łatwiejszy i mniej problematyczny w porównaniu z innymi materiałami. Wpływa to na niższy koszt, mniejsze zużycie energii a to z kolei przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego. Należy pamiętać, że aby foremki aluminiowe były przyjaznym środowisku opakowaniem i mogły zostać poddane recyklingowi muszą trafić do odpowiedniego kubła z odpadami i jako konsumenci o to powinniśmy zadbać aby polepszyć stan naszego środowiska !

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl