Co z tym styropianem? 0
Co z tym styropianem?

Czy polistyren ekstrudowany (XPS) będzie stanowić alternatywę dla pojemników styropianowych?

Dyrektywa Unijna SUP dotycząca ograniczania odpadów z tworzyw sztucznych i ich negatywnego wpływu na środowisko wprowadza ograniczenia dla kilku produktów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych w tym opakowań ze spienionego polistyrenu (EPS). Pomija jednak w ograniczeniach dotyczących wprowadzania na rynek polistyren ekstrudowany (XPS), który jest powszechnie stosowany w produkcji pojemników na wynos i pojemników termoizolacyjnych do transportu żywności.

Aby usystematyzować pojawiające w ostatnim czasie i często rozbieżne informacje na ten temat przedstawiamy wykaz opakowań styropianowych, które nie są objęte zakazem wprowadzania na rynek:

Pojemnik obiadowy dispack blog

Pojemniki styropianowe obiadowe (XPS) - sprawdzają się idealnie w barach, restauracjach, firmach cateringowych do serwowania posiłków na wynos oraz w dostawie. Styropianowe pojemniki na jedzenie są lekkie a jednocześnie wystarczająco wytrzymałe, aby bezpiecznie przewozić żywność do klienta. Pojemniki na wynos wykonane ze styropianu dobrze izolują i dobrze utrzymują gorące jedzenie na ciepło a zimne jedzenie w chłodzie. Zwykle są niedrogie i wydajne do umieszczania w nich żywności. Ich zaletą jest możliwość układania w stos oraz zatrzaskowe zamykanie, które pomaga w bezpiecznym transporcie posiłków. Pojemnik obiadowy styropianowy jest odporny na wilgoć i nie przemaka. Styropian ze względu na swoje właściwości higroskopijne nie wchłania i nie zatrzymuje wilgoci dlatego sprawdza się doskonale w transporcie posiłków mokrych i tłustych. Pojemnik na obiad na wynos styropianowy dostępny jest w różnych rozmiarach i kolorach. Opakowania ze styropianu nie nadają się do stosowania w kuchence mikrofalowej i są mniej przyjazne dla środowiska w porównaniu z innymi opakowaniami na wynos.

Styrobox dispack blog

Pojemniki do transportu wykonane ze styropianu (EPS) popularnie znane jako styrobox, duży pojemnik styropianowy -  są szeroko stosowane w branży spożywczej, farmaceutycznej, medycznej i Horeca. Styrobox duży utrzymuje idealną temperaturę - wzrost temperatury może psuć żywność zwłaszcza łatwo psującą się taką jak mięso, ryby, owoce morza, lody. Dlatego utrzymanie stałej temperatury podczas transportu jest niezbędne do zagwarantowania nienaruszonej jakości żywności. Pojemnik styropianowy do transportu żywności ma niski próg przewodności cieplnej w porównaniu do innych materiałów takich jak drewno czy tektura. Ich doskonałe właściwości izolacyjne sprawiają, że jest to idealny wybór do pakowania, przechowywania i transportu łatwo psujących się artykułów spożywczych gdzie wymagana jest dobra izolacja. Pojemniki termoizolacyjne wykonane ze spienionego styropianu (EPS) stosowane są do utrzymania produktów spożywczych w temperaturze równej lub niższej od temperatury otoczenia i zabezpieczenia ich przed nagłymi zmianami temperatury. Właściwości termiczne i ochronne styroboxów stanowią niezawodną i ekonomiczną opcję dla świeżych produktów wrażliwych na temperaturę. Pojemniki styropianowe do transportu utrzymując stabilną temperaturę i tworząc barierę ochronną  pomagają producentom żywności oraz restauratorom spełniać surowe wymagania prawne, kryteria jakości i bezpieczeństwa żywności.

Pojemniki styropianowe (EPS) termoizolacyjne na lody - w jaki sposób owoce, warzywa, ryby oraz lody i wiele innych produktów spożywczych może zachować jakość i świeżość przez długi czas, nie psując się podczas transportu i docierając na Twój stół w stanie nienaruszonym? Odpowiedź jest prosta. Dzięki styropianowi! Pojemniki styropianowe są idealnym opakowaniem do przechowywania i zabezpieczania każdej żywności, są gwarancją higieny i bezpieczeństwa, są lekkie i zachowują niezmienione właściwości żywności, co pozwala uniknąć marnotrawstwa. W rzeczywistości polistyren jest materiałem izolacyjnym. Prostym przykładem z życia codziennego jest pojemnik styropianowy na lody w lecie, które nie są przypadkowo wykonane ze styropianu. Właściwości termoizolacyjne styropianu gwarantują optymalne przechowywanie każdego produktu zimnego i półzimnego, chroniąc go przed nagłymi zmianami temperatury. Dzięki pojemnikom termoizolacyjnym na lody zimne desery mogą podróżować bezpiecznie do każdego domu o każdej porze roku.

Właściwości izolacyjne i wysokie standardy higieniczne styropianu gwarantują świeżość, jakość produktów spożywczych oraz prawidłowe prowadzenie łańcucha chłodniczego. Dzięki swoim właściwościom - lekkości, wytrzymałości, higieny i izolacyjności termicznej termoizolacyjny pojemnik styropianowy jest szczególnie stosowany do przechowywania, transportu i dostarczania mrożonek, świeżej i/lub świeżo zebranej żywności.

Produkty wykonane z EPS (styropianu) np. styropianowy pojemnik termiczny po zakończeniu użytkowania należy oddać do oddzielnej zbiórki, aby w 100% zostały poddane recyklingowi, generując nowy surowiec, który ożywi nowe produkty. I tak w nieskończoność. Z tego powodu EPS konsekwentnie przyczynia się do zrównoważonego rozwoju środowiska, realizując przykład gospodarki o obiegu zamkniętym.

Prawidłowy recykling polistyrenu pomaga uniknąć marnowania żywności!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium